AYÇA İPEK’TEN 20 GÜZELLİK SIRRI

IŞILTILI SAÇLAR, SAĞLIKLI TIRNAKLAR VE PARLAK BİR CİLDE SAHİP OLMAK ASLINDA SANILDIĞI KADAR ZOR DEĞİL…

1 “Güneş ışığı cildinizin en büyük düşmanıdır. Bu yüzden benim bir numaralı tavsiyem; nemlendiricinizin üzerine, fondöteninizin altına uygulayacağınız bir güneş koruyucu krem olacak.”

2 “Belirgin buklelerden çok havalı dalgalara sahip olmak istiyorsanız; saçlarınızı, uçları serbest kalacak şekilde, kalın saç maşasıyla şekillendirin. Maşanın silindir kısmını yavaşça aşağı yukarı hareket ettirerek ısının buklelere eşit olarak yayılmasını sağlamış olacaksınız.”

3 “Dudaklarınızın tamamını dudak kalemiyle çerçevelemektense; yalnızca üst dudağınızı, orta kısmı hafifçe dağıtarak belirginleştirin. Bu işlem dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacak.”

4 “Makyaj bazını yalnızca özel buluşmalarınızda değil, her makyajda kullanın. Bu işlem makyajınızın gözeneklerinize dolmasını önlemekle kalmayacak, daha uzun süre kalıcılığını korumasını da sağlayacak.”

5 “Vücut losyonunuzu her zaman sıkmaya karar verdiğiniz parfümden sonra uygulayın. Böylece kokuyu mühürlemiş ve kalıcılığını uzun süre korumasını sağlamış olacaksınız.”

6 “Bir buz küpü alın, kumaş mendilin içine koyun ve tüm yüzünüzde üç-beş kere gezdirin. Cildiniz gerilip canlı bir pembeliğe kavuşana kadar işlemi devam ettirin. Emin olun, bu işlem botokstan çok daha etkili bir sonuç verecek.”

7 “Aşırı derecede egzersiz yapmak, zararlı sonuçlar doğurabilir. Aşırı kilo kaybı; yüz ovalinizin bozulmasına ve dolayısıyla olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olur. Egzersiz elbette gerekli ama dengeli olduğu sürece!”

8 “Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız; dudak çevrenizi ışıltılı, renksiz bir aydınlatıcıyla çerçeveleyin. İşlemi; fondöteninizi uyguladıktan sonra, rujunuzu sürmeden önce gerçekleştirin.”

9 “Saçlarınıza asla çok fazla ürün kullanmayın. 50 kuruş ebadında şampuan ve saç kremi ile 10 kuruş ebadında saç serumu yeterlidir.”

10 “Doğal yoğurdun içindeki protein kurumuş saç tellerini yumuşatır. Bunu etkili bir saç maskesi olarak kullanabilirsiniz.”

11 “Eğer çok hassas bir cilde sahip değilseniz, günlük peeling uygulaması yapın. Bu işlem cildin alt katmanlarına oksijeni taşıyacak kan dolaşımını hızlandırır ve sizi çok daha sağlıklı gösterir.”

12 “Suni bronzluğunuzun süresini uzatmak istiyorsanız, size önerebileceğim en önemli şey; sıcak duştan uzak durmanız. Ilık suyla duş aldıktan sonra vücudunuzu, tampon yaparak kurulayın. Bir vücut losyonu ile rengi vücudunuza sabitleyin.”

13 “Herhangi bir saç şekillendirme ürünü uygulamadan önce saçlarınızın yüzde 70 oranında kuru olmasına özen gösterin. Saçlarınız ne kadar ıslaksa, uyguladığınız ürünü o kadar çok seyreltecek ve bu da düşük performans elde etmenize neden olacak.”

14 “Yüzünüzü sıkıştırarak kırışıklıklara neden olmak istemiyorsanız, sırt üstü yatmaya özen gösterin. İpek yastık yüzü, sürtünmelere ve yastık izine neden olmayacağından etkili olabilir.”

15 “Spor salonunuzdaki buhar odası ya da saunayı dev bir terapi tankı gibi düşünün. Ben her spor sonrasında saunaya girmeden önce, saçlarıma bir maske uygulayıp onları havluya sararım. ve tabii biraz yüz maskesi, biraz da vücut yağının da bir zararı olmaz.”

16 “Sabah makyajınızı yaptıktan sonra evden öylece çıkıp gitmeyin. Öğleden sonra makyajınızı tazelemeniz gerektiğinde yanınızda olmasını isteyeceğiniz ürünleri çantanıza atın. Belki biraz maskara, kapatıcı ve biraz da ruj takviyesi gerekebilir.”

17 “Saçlarınızı şekillendirme işlemini bir gün arayla yapın. Favori şampuanınızı kullanın ve ardından saç maskesini uygulayıp 10 dakika bekletin. Duruladıktan sonra saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın.”

18 “Sürekli ürün değiştirerek mükemmel bir cilde sahip olmayı beklemeyin. Cilt yapınıza en uygun ürünü belirleyin ve düzenli bir planı takip edin. Cildinizdeki değişimi ancak böyle görebilirsiniz.”

19 “Eğer neon ojenizin daha canlı görünmesini istiyorsanız, zemine beyaz oje sürün. Böylelikle ürün, tırnağınızda şişede göründüğü gibi durur.”

20 “Dikkat çekici saçlara sahip olmak için saç maşasını iki kere kullanın. Tüm saçınızı şekillendirdikten sonra, buklelerinizi fırçayla tarayın. Ardından rastgele tutamları maşayla tekrar şekillendirin.”

Yorum Yap

Görüşmeyi başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?