WeCreativez WhatsApp Support
Arkadaşlarımız Tüm Sorularınızı Cevaplıyor.
Merhaba, güzelliğinize güzellik katmak için size nasıl yardımcı olabilirim?

Microblading; Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü

Her kadının hayalini kurduğu bir güzellik mucizesi vardır: Kalın, gür ve göz alıcı kaşlara sahip olmak.

Bazı kadınlar doğuştan kalın ve gür kaşlara sahip olma şerefine erişmişken bazıları, doğaları gereği daha ince ve daha seyrek yapılı kaşlara sahip olabiliyor. Pekiyi ya çözüm? Elbette bu durumun çözümü, son zamanların en popüler kalıcı makyaj trendlerinden geçiyor: Microblading!

Microblading, daha gür, daha bakımlı ve daha çarpıcı bir çift kaşa sahip olmak isteyen kadınların imdadına yetişiyor. Kaşlarınız ister gür ister seyrek, teniniz ister sarışın ister esmer olsun; kalıcı kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırdıktan sonra kaşlarınıza ve yüzünüzde gözle görülür bir fark göreceğiniz ve kendinizi çok daha alımlı hissedeceğiniz kesin..

Kaş hattını üstüne yapılan, özel kaş kontürü cihazları ya da kalemleri kullanılarak uygulanan boya yerine doğal kıl çizimleri yapılarak gürleştirilen kalıcı makyaj uygulamasına microblading denir. Kalıcı kaş kontürü yapılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan bir tanesi, kişiye estetik ve kozmetik açıdan dört dörtlük bir kaş görünümü kazandırmaktır. Bunu yapabilmek için ise kaş kontüründe uygulanmak üzere seçilen renk, çok kritik bir önem taşır.

Kaş kontürü yaptıranların uygulamayı gerçekleştirmek üzere başvurdukları pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Kimisi daha gür ve daha dolgun bir çift kaşa sahip olmak için kalıcı kaş kontürüne başvururken kimisi sürekli olarak kaş boyamak ya da kaş farı, kaş kalemi gibi boyalar kullanmak zorunda kalmamak için kaş kontürü yaptırmayı tercih edebiliyor. Tercih sebebi her ne olursa olsun, kaş kontürünün kişinin hayatında bariz bir olumlu fark yarattığı aşikar.

Microblading ;

  • Kaş kontürü esnasında kullanılan boyalar doğal ve organik olduğu için cilde herhangi bir zarar teşkil etmez.
  • Cildin fazlaca altına inilmediği için (0.3-0.5 mm arası) cilt altındaki dokuya karşı herhangi bir risk oluşturmaz.
  • Kaş kontürü yaptırdıktan sonra kaş farı, kaş kalemi ya da kaş boyası gibi makyaj malzemelerine başvurmak zorunda kalmazsınız.
  • Kaş kontürü yaptırdıktan sonra yapay bir görünümden uzak, doğal, gerçekçi ve çekici bir kaş görünümüne kavuşursunuz.
  • Uzman eli tarafından yapıldığında kaş kontürünün minimum ömrü 2 senedir, bu yüzden de bu 2 sene boyunca 7/24 bakımlı kaşlara sahip olmanın keyfini çıkartabilirsiniz.
  • Kaşlarınıza bakım yapmak, kaş kontürü uygulaması sonrasında çok kolay bir hal alır. Kaş hattının altında çıkan kaşlar çok daha gözle görünür hale geleceği için düzenli olarak kaşlarınızı almak daha pratik ve basit bir sürece dönüşür.
  • Yüzünüzdeki en belirgin ve güzel hat olan kaşlarınızı ortaya çıkartan kaş kontürü, güzelliğinize güzellik katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir